PÍSKOMIL
 • Dne 26.1.2011 jsme si ve zverimexu v Rozkvětu koupili za 50Kč samičku pískomila a Verunka jí dala jméno Lili. Začínáme o nich shánět informace a e-knihy (zatím bezvýsledně).
 • ... a aby jí nebylo smutno, tak 28.1. jsme jí v Centrálu v Pet Centeru za 99,- pořídili kluka, dostal jméno Olík (Oliver). Ten se narodil 30.10.2010 a Lilinka prý přibližně ke konci listopadu.
 • Hned po tom co jsme je dali k sobě se náš taťka bál, že Lilinka Olíkovi ublíží, protože na Olíka pořád útočila a kousala ho do čumáčku. Na fotce je vidět, jak se Olík přikrčuje a vypadá to, že se bojí. Ale asi je to nějaký jejich namlouvací rituál, protože druhý den už se k sobě tulili, no a třetí den se už snažili o potomky.

  26.2.2011: Ráno jsme zjistili, že přes noc se jim narodili první dva potomci.
  27.2.2011: No a druhý den jsme našli obě mláďátka mrtvá. Zakousnutí jsme si nevšimli, tak byla asi udušená.

  13.4.2011: Další vrh, tentokrát už šest mláďátek.
  14.4.2011: Pět jich zmizelo úplně a jednu mrtvolku jsme našli zahrabanou v seně :-(
  Po těchto zkušenostech jsme dali akvárko z malého stolečku na 1,2m vysokou skříňku vedle TV, aby jsme jim tam nekoukali z výšky, protože mají pravděpodobně strach, že na ně ze shora kouká nějaký dravec a proto ty mladé zakousnou a sežerou.
  Zda to pomůže, uvidíme při dalším vrhu - podle frekvence předchozích vrhů (46 dní) by to mohlo být 29.5.
  7.6.2011: Zjistili jsme přítomnost dalších mláďátek, bohužel už všechna byla mrtvá. Zbylo jedno celé, jedno bez nožičky a jedna hlavička.
  Teorie o dravcích obletujících hnízdo zhora asi nebude příliš pravdivá, a navíc jsme mláďátka ani nemohli očumovat, když jsme o nich nevěděli.
  7.6.2011: Odpoledne jsme koupili knížku o pískomilech, nascanuju a dám sem ke stažení, ale asi ty stránky stejně nikdo nečte a jsou mi jen k tomu, abych měl přehled kdy a co se s našimi mazlíčky událo.

  3.7.2011: Další, již čtvrtý, vrh, Evče asi v 10h připadalo že jsou dvě, Láďa v poledne viděl jedno.
  Na radu pracovnice zverimexu v Intersparu, jsme před vrhem oddělili Olíka do samostatného akvária, bylo to v pátek a asi v neděli k ránu se narodili.
  Koupili jsme jim ve Zverimexu za 70Kč krabičku moučných červů, že prý potřebují proteiny, aby byli silnější a měli hezkou srst.
  Denní rozestupy od jednotlivých vrhů: po 29dnech společného soužití měli 1.vrh dne 26.2. a za 46dní 2.vrh dne 13.4., za 55dní 3. a za dalších 26dní pak 4.vrh, atd.
  Dál už jsme to nesledovali, zatím přežilo jediné mláďátko a to dostalo od Verunky jméno Bublinka.