TAK UŽ MÁME MLADÁ ČINČILÁTKA - fotky jsou dole

stránky vytvořeny 4.5.2005

Ahojte,
vítejte na stránkách našeho nového člena rodiny Joeyho (Džouvího).

Koupili jsme si ho v sobotu dopoledne 23.4.2005 v prodejně Chovatel v Mostě v Rozkvětu. Rozmýšleli jsme se mezi ním a králíkem (i když prvotní nápad bylo morče) - a po vyčerpávajícím výkladu paní prodavačky, že k našemu drobečkovi Verunce se víc hodí činčila, kvůli povaze a alergiím jsme se pro něj rozhodli (mimochodem taťkovi se zalíbil hned v úterý 19.3. kdy ho tam s maminkou Evičkou viděli poprvé). Stál 450,-Kč a dalších asi 350,-Kč stálo nějaké základní vybavení: jídlo, piliny, jakási bílá kostka na okusování, flašku na pití, seno, knížečku a dál už nevím. Řekli nám, že je přibližně 4 týdny starý, takže určíme jeho datum narození např. na 22.3.2005, dožívají se prý přibližně deseti let.
Bohužel se musel několik dní spokojit s ubytováním v koši na prádlo, který byl přikrytý sklem, ale potom jsme mu 3.5.2005 koupili krásnou klec HOBBY za 1440,-Kč, kterou pro něj vyrobil nějaký pan Vilhem z Dobroměřic u Loun a odkázala nás na něj paní Žďárská, na kterou jsme našli kontakt na internetu - www.cincila.cz.
Hned jak jsme ho do nového bytečku dali, tak se mohl zbláznit radostí a lítal tam jak pominutý.
Nápad mít zvíře měla Martinka s tím, že se o něj bude starat a každý den za ním chodit a uklízet mu klec a dávat najíst, no uvidíme, jak to dlouho vydrží. Zatím se o něj dost stará i Evička. A to hlavně proto, že jsme se dočetli, že má dostávat jíst pouze jednou denně večer a půl hodiny předtím se koupat. To koupaní je docela zajímavé, protože se koupe v nějakém jemném písku s rozemletými mušlemi a je to fakt srandovní, jak se v tom celý otáčí.
... no, já taťka, jsem toho už napsal dost, kdo bude pokračovat?


8.5.2005
Asi tomu nebudete věřit, ale Joey (Džouví) má manželku, je to Phoebe (Fíbí). Koupili jsme mu jí v sobotu 7.5.2005, taky dopoledne, taky v sobotu, takže přesně 14 dni poté. Stála o něco víc, a sice 500,-Kč. Od té doby co jsme mu jí vypustili do klece se k sobě pořád tulí, asi je hodně šťastnej. Super je, jak se střídají při koupaní. Phoebe je docela trpělivá, ale Joey ne, ten se ji furt cpe do "vany", že už se chce koupat on. Tak zatím čaute.
Činčilí mláďátka narozená dopoledne 15.9.2005

První se narodilo asi někdy ráno, protože jsme slyšeli podivné zvuky, ale nevěděli jsme co to je. Evička si ho v kleci všimla asi v půl dvanácté a to druhé se narodilo v poledne.
17.9.2005 - jakpak je pojmenujeme?
28.9.2005 - pořád nemáme jména...
4.10.2005
16.10.2005
26.10.2005